Jose i Viky

Jose i Viky

Po tych wszystkich pitu-pitu wreszcie jakiś konkret. Udało nam się zaprosić do Polski naszych ulubionych nauczycieli sprzed roku: Joségo Halfona i Viky Cutillo!

Poznaliśmy ich w szkole Carlosa Copellego. Wypróbowaliśmy wcześniej wielu innych maestros, ale w końcu postanowiliśmy chodzić głównie do nich (opuszczaliśmy nawet zajęcia z Javierem i Andreą Misse, bo terminy się pokrywały. To mówi samo za siebie!). Nie dość bowiem, że pięknie – jak na nasz gust – tańczyli, to jeszcze uczyli ciekawych rzeczy i to w sposób dokładny, logiczny, zwracając uwagę na szczegóły. No i pokazywali wszystkie figurki w taki sposób, że można by co chwila pstrykać zdjęcia, które wypadłyby imponująco, co dla mnie – wzrokowca – było szczególnie ważne. José i Viky łączą dynamikę i swobodę nuevo z „salonową” elegancją. Sami zresztą określają swój styl, ryzykownie, ale chyba trafnie, jako „nuevo tango salón”.

Chcieliśmy ich już zaprosić w zeszłym roku, ale mieli zarezerwowane wszystkie terminy swojego europejskiego tournee. Teraz przyjadą do Polski na samym początku trasy, świeżutcy i wypoczęci.

Jeśli ktoś wybiera się do Buenos w marcu-kwietniu to z pewnością ich zobaczy, będą bowiem dawać po kilka pokazów w „Canningu”, „La Virucie” i „Villa Malcolm” (w tym ostatnim miejscu będą też prowadzić intensywny kurs). A od ósmego do czternastego maja będą już w Polsce. [errata z czerwca 2008: wyrażenie „od ósmego do czternastego maja” należy oczywiście rozumieć: od 16 do 21 września. Rok bez zmian].

Nie chcę zasuwać drętwej mowy i przedstawiać tych dwoje jako wielkich gwiazd młodego pokolenia i genialnych bla, bla, bla. Powiem tylko jedno: ze wszystkich argentyńskich nauczycieli nam osobiście ta para dała – jak dotąd – najwięcej. Nauczyliśmy się bowiem od nich, że wspólny ruch w tangu może dostarczać niezwykłych i naprawdę bardzo przyjemnych wrażeń.

Pozostaje mi zachęcić wszystkich do zaklepania sobie czasu w okolicach 9-11 maja [jak wyżej]. (szczegóły niebawem).

A póki co przedsmak: Jose i Viky w Sunderlandzie

2 Responses to “Jose i Viky”


  1. 1 Blautango 17 lutego, 2008 o 9:45 am

    Podam zatem zapowiedź w dziale ‚Warsztaty’ na Blautango! Pozdrowienia, Monika


  1. 1 warsztaty z Jose i Viky « Caminitopl’s Weblog Trackback o 9 sierpnia, 2008 o 9:08 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Archiwum


%d blogerów lubi to: