NIEDOLE CNOTY

Przyznam, że historie o rozbojach i napaściach w biały dzień, niebezpiecznych rewirach, taksówkarzach wywożących podróżnych do zakazanych i odludnych miejsc, aby ich tam obrabować i ukatrupić oraz tym podobne mrożące w krew w żyłach opowieści o Dark Buenos Aires wydawały mi się dotychczas bardzo przesadzone, a może wręcz wyssane z palca (czy skąd tam sobie życzycie). Okoliczności zmusiły mnie do zmiany zdania.

315d240a1

Do naszych znajomych z Polski (K & U) przyjechała siostra męża siostry (ciutkę to skomplikowane, cóż, przeciw rodzinie „człek nie zradzi”). Najpierw okradziono ją na lotnisku, następnego zaś dnia na ludnej uliczce w La Boce, wprzódy wygrzmociwszy i skopawszy jej towarzysza. Mnie, urodzonemu farciarzowi, wciśnięto fałszywy banknot 100 pesos, gdy wymieniałem dolary. Mnie! Byłbymże aż tak nieroztropny, by robić czeńdżmani w jakimś obskurnym kantorku? Skąd! Przygoda spotkała mnie w Banco de la Nacion Argentina (niech go dunder świśnie)!

Zdarzają się też sytuacje odwrotne. Nasz tangowy przyjaciel z Warszawy, pan K., z pozoru spokojny i łagodny człowiek, gdy poczuł w metrze, że ktoś dobiera mu się do kieszeni, najpierw nierozgarniętemu (z czym do gościa!) złodziejaszkowi naurągał, w dodatku po polsku, czym delikwenta dodatkowo wystraszył, a następnie owego kieszonkowca, dwa razy szerszego i wyższego (nawet w postaci struchlałej), poturbował. Polska siła!

Jako ludzie rzeczywiście (a nie tylko z pozoru) spokojni i łagodni niby te baranki, nikomu tej metody nie polecamy. Zachęcamy do stosowania innej.

Gdy dostaniecie podróbkę (a dostaniecie niechybnie), nie róbcie awantury, nie zgłaszajcie sprawy na policji, nie próbujcie też jej wcisnąć jakiemuś nierozważnemu i bogu ducha winnemu sprzedawcy.

Zaczekajcie aż ktoś na was napadnie (co też zdarzy się niechybnie). i wręczcie napastnikowi bez wahania, choć drżącymi dłońmi, fałszywy banknot. Poczekajcie aż się oddali z łupem i dopiero wtedy dajcie upust swojej radości:

Satysfakcja moralna – BEZCENNE.

0 Odpowiedzi to “NIEDOLE CNOTY”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Archiwum


%d blogerów lubi to: