Cecilia Garcia i Santiago Dorkas 4-8 XI

cecidorkas

Jedna z najlepszych tancerek tanga, Cecilia Garcia, która odwiedziła nas niedawno z Horaciem Godoyem zawita u nas ponownie w listopadzie, tym razem z nowym partnerem – Santiagiem Dorcasem, z którym już od dłuższego czasu pracowała, prowadząc słynne w BA conceptos creativos [twórcze pomysły] w Tango Brujo. Teraz, na naszą prośbę, stworzyli dla nas program specjalny, niezwykle inspirujący dla tych , których w tangu interesuje nie tylko „co”, ale również i przede wszystkim „jak”.

Będą więc wspomniane conceptos (które zyskały już sporą grupkę wielbicieli wśród tych naszych koleżanek i kolegów, którzy mieli okazję być w Buenos Aires) – twórcze pomysły, które pozwolą wam inaczej spojrzeć na kontakt i płynność w tangu. Conceptos zmierzają do wyzwolenia twórczej energii w tańcu. Czyli jak z improwizacji przejść do „kompozycji” i jak owe kompozycje improwizować… Na naszym blogu mieliśmy już okazję opisywania tych zajęć, które z pewnością można usytuować na samej szpicy tangowej awangardy! Zajrzyjcie tu, żeby dowiedzieć się, jak wyglądają zajęcia, które nie pozwoliły nam pojechać choćby raz do Sunderlandu na praktyki z samym Carlosem Peresem (odbywające się, niestety, w tym samym czasie)!

Ceci poprowadzi oczywiście techniki dla kobiet, podczas gdy Santiago zaproponuje chłopakom nowy typ techniki – razonamientos – rozumienie tego co robimy, jak to wszystko funkcjonuje, dlaczego, w jakim celu, skąd, i dokąd… Słowem podejście nieco bardziej racjonalne, pojęciowe, intelektualne (choć oczywiście zastosowane do ćwiczeń i pracy z ciałem).

Nowym typem zajęć są też sensoperception, percepcja zmysłowa, czyli praca ze zmysłami (pięcioma, sześcioma?) w tańcu. Celem tych zajęć będzie doskonalenie kontaktu w parze. Te zajęcia są czymś nowym (i szalenie intrygującym!) również dla nas: kto przyjdzie, ten dowie się, o co chodzi!

Wreszcie w naszej ofercie znajdą się też bardziej klasyczne zajęcia z tanga, w których akcent pada jednak na dynamikę i płynność ruchu, pracę z energią itd. Ćwiczone sekwencje będą tylko pretekstem, aby spróbować wznieść swój taniec na ten wyższy poziom.

Proponujemy:

2 x 1,5h tanga (energia i płynność ruchu)

3 x 1,5h techniki dla kobiet / 3×1,5 h „razonamientos” dla panów

3 x 1,5 h conceptos creativos

2 x 1,5 h sensopercepcion

Zajęcia odbywać się będą od 4 do 8 listopada (środa – niedziela)

W niedzielę pokaz w milondze Comme Il Faut

Harmonogram wygląda następująco:

środa Czwartek Piątek sobota niedziela
Conceptos creativos 1 Technika 1 / razonamientos1 Technika2 / razonamientos2 Technika3/ razonamientos3 Conceptos creativos3
Sensopercepcion1 Conceptos creativos2 Sensopercepcion2 Tango2
Tango1

Godziny i miejsce podamy niebawem. W każdym razie od środy do piątku zajęcia będą się zaczynać najwcześniej o 19:15).

Zajęcia się nie powtarzają, są kontynuowane i choć zalecamy wybranie się na wszystkie zajęcia danego typu (czyli wykupywanie zajęć pakietami), nie jest to konieczne. Można też wykupić zajęcia poszczególne…

Cennik:

Pojedyncze zajęcia kosztują 70 zł

Koszt jednych zajęć przy zakupie całego pakietu (czyli 3 technik dla kobiet albo 3 razonamientos, 2 sensoperception, 3 conceptos creativos lub 2 tango sekwencji) – 65 zł x liczba zajęć w wybranym pakiecie.

Za każde kolejne zajęcia poza wykupionym pakietem płacimy już tylko 60 zł (a więc np. cena 3 technik dla kobiet /całego pakietu/ + 2x conceptos creativos wyniesie 195zł +120zł = 315 zł)

Dla osób, które wykupią wszystkie zajęcia (10 lekcji, 15 h zajęć) przewidzieliśmy szczególnie atrakcyjną ofertę: tylko 550 zł (55 zł za 1,5h) + darmowe wejście na milongę z pokazem Cecilii i Santiaga.

Na zajęcia (z wyjątkiem technik i razonamientos) zapisujemy w parach.

Techniki dla kobiet, razonaminetos i sensopercepcion to zajęcia „open level”. Pozostałe zajęcia (czyli conceptos creativos i „tango sekwencje”) przewidziane są dla tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Jak zawsze na organizowanych przez nas warsztatach przewidujemy limit par. Dlatego prosimy o szybkie decyzje i energiczne działania…

0 Odpowiedzi to “Cecilia Garcia i Santiago Dorkas 4-8 XI”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Archiwum


%d blogerów lubi to: