Chcesz z nami chodzić?

Wielu argentyńskich mistrzów (od Geraldine Rojas aż po Julia Balmacedę), wspominając początki swojej przygody z tangiem, zaznacza, że przez pierwsze miesiące ćwiczyli tylko caminatę, krążąc niestrudzenie wokół parkietu. Rzeczywiście,  w tangu samo „proste” chodzenie jest elementem najtrudniejszym, dobrego tancerza najłatwiej rozpoznać właśnie po jakości caminaty, z kolei wielu zaawansowanych tancerzy, bez trudu wykonujących bez mała akrobatyczne figury z chodzeniem miewa poważne problemy.

Dlatego też zapraszamy na cztery zajęcia poświęcone wyłącznie chodzeniu (i sprawom z nim związanym). Będziemy zatem ćwiczyć, niespiesznie, ale gruntownie, technikę „pracy z podłogą” (czym właściwie jest owo „odpychanie się”, na które zwracają uwagę wszyscy dobrzy nauczyciele),    prawidłową postawę, objęcie, kontakt w parze, przekazywanie  i odbieranie impulsów, projekcję, wykorzystanie ciężaru, układanie  stóp.  W dalszej kolejności poćwiczymy zmiany dynamiki i rytmu, zwolnienia i synkopy w caminacie, chodzenie po kole i z boku partnerki, ozdobniki i „alternatywne” caminaty.

Zajęcia są całkowicie open level. Zapraszamy zarówno tancerzy z wieloletnim stażem jak i osoby tańczące dopiero od kilku miesięcy. Każdy z nas może poprawić jakość swojego tańca!

Czwartki 21.15, Narbutta 14

Ruszamy 10 maja

Cena: 40 zł od osoby za pojedynczą lekcję, 120 zł za 4 zajęcia.

Zapisy w parach.

Piszcie na adres: caminito@o2.pl

PS. W najbliższy czwartek ostatnie zajęcia z milongi, z nowym kursem milo ruszamy w październiku

0 Odpowiedzi to “Chcesz z nami chodzić?”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Archiwum


%d blogerów lubi to: