Dj Lukas!

Luke

Krucafuks!

Powiadają, że ze wszystkich czartów każdy ma swe godziny i miejsca, i karaktery, którymi kapturają ludzi potajemnie. Lubo jeno ów bies waży się w niedzielę, dzień święty, ludzi niewinnych tumanić, to jest w duszę im tumany siarki puszczać, co pod przydomkiem Dj Lukas swoje szachrajstwa i czarnoksięskie sztuki wyprawuje. O, po prawdzie nie byle to diabelus: czartowską mocą wielką niegodziwiec obdarzon, dziwy nie potykane in rerum natura uskutecznia, złudzenia apteczne roztaczając, tak iż sam Merlinus to przy nim chłystek i kuglarz vulgaris (jako wielki Wojciech zaświadcza).
Jedni Zwodzicielem go zowią, jako że mistrzowsko zwodzić i.e. upajać człowieka potrafi dźwiękami tak uroczemi i ponętnemi, niby z waporów eterycznych utkanych, że czując w nich niewypowiedzianą rozkosz, chciałoby się w upojeniu jak najdłużej pozostać. Inni nazywają go in-cubusem jako że w odzieniu z nordyckich krain swoje maleficiae ordynuje, by do lubieżnych tanów kobity niewinne i czystych niby zaranna rosa kmieciów znalega. Jeszcze inni Durzycielem go wołają, jako że nieodparcie bestia ludzi zwodzi, by na dudka wystrychnąć, jakoby im najeść się blekotu dawała, który lud na Rusi durmanem zowie. Zresztą jak zwał, tak zwał. Powiadają, że repetitio est mater studiorum, powtórzmy tedy, by ludzi ode złego wybawić, iż Dj Lukas niestrudzenie swoje maleficia ordynuje, a inter diabelskimi mirabilis i to czyni, że czary miłosne przez philtra swojej dźwiękowej chartae pobożnym chrześcijanom zadaje, co wielkim go perturbatore ordinis na milongach czyni.
Tedy, by dusze wiernych przed ogniem wieczystym uchronić promulguje się hic et ubique, że w niedzielę 10 listopada A.D. 2013 w naszem kantorku specyjalne amulety, talizmany, konkokcje, ekstrakty tudzież destylaty zło wszelakie, a osobliwie diabelskiej proweniencji odżegnujące na sprzedaż z promocyją znaczną wystawionemi będą.

17:00-18:00 Praktyka
18:00-21:30 Milonga
Wstęp:
Praktyka 10 zł
Milonga 15 zł (do 19:00 – 10 zł)
z kartą caminito o 5 zł mniej
zapraszamy!

0 Odpowiedzi to “Dj Lukas!”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Archiwum


%d blogerów lubi to: