Rodrigo Fonti I Mila Vigdorova w Warszawie (8-9 i 17-19 czerwca)

Otrzymaliśmy niedawno propozycję zorganizowania warsztatów w Warszawie parze, która miała poprowadzić intensywne tygodniowe warsztaty w Krakowie. Początkowo pomysł ten niezbyt nam się uśmiechał. Nie lubimy – z różnych powodów – organizować warsztatów częściej niż raz na dwa miesiące. A tym razem termin wypadał dwa tygodnie po warsztatach z Sebastianem i Roxaną. Ponadto, choć znaliśmy z widzenia tancerkę (wielokrotnie mogliśmy podziwiać Milę brylującą w La Virucie) to nazwisko tancerza nic nam nie mówiło. Z grzeczności obiecaliśmy jednak obejrzeć na jutjubie ich występy…

Szczęki nam opadły! Chwilę później już wysyłaliśmy maila: „robimy to!”.

Rodrigo to tancerz z tego gatunku, jaki naprawdę lubimy. Prawdziwa bestia!  Kreatywny, inspirujący, zabawowy, śmiały, doskonały technicznie, przede wszystkim jednak to jeden z naprawdę nielicznych tancerzy, którzy nie tyle tańczą do muzyki, ile tańczą muzykę (protoplastą tego rzadkiego rodu  jest oczywiście Godoy). Z Milą tworzą niesamowitą parę. Uznaliśmy, że musimy ich mieć w naszej „stajni”!

Tym razem – i jako kontrapunkt do warsztatów z Sebastianem Roxaną – postanowiliśmy się skupić na różnych technikach i elementach tango nuevo. Gorąco zapraszamy na ich zajęcia, które odbędą się w dwóch turach.

I tura

Środa 8 czerwca 20:00-21:30

technika dla kobiet (open level)

Czwartek 9 czerwca 21:30- 23:00

Obroty z colgadami (zaawansowani)

II tura

Piątek 17 czerwca

19:45 techniki służące poprawie stabilności i lepszej komunikacji – rób więcej mniejszym wysiłkiem, jak działa objęcie, czym tak naprawdę jest intencja, czym jest kontra, istotność ustawienia ciała i symetria, połączenie z luźną nogą (open level )

21:15 Nietypowe parady i barridy (średniozaawansowani-zaawansowani)

Sobota 18 czerwca

17:00-18:30 Spirale:  koncepcja środka i obwodu ruchu, zmiana środka, spiralne obroty, kontrola obrotu bioder, jak tańczyć płynnie (open level)

18:30-20:00  Ocho sobrerotado, technika długiego pivotu, nieklasyczne boleo (średniozaawansowani-zaawansowani)

Niedziela

12:00-13:30Synkopy i inne zabawy rytmiczne

13:30-15:00  Niegrzeczne podążanie (muzykalność i dawanie informacji zwrotnych, zmiany w objęciu, inspirowanie prowadzącego, ozdobniki i muzykalność)

Wszystkie zajęcia odbędą się w Sali teatralnej Sp85 przy Narbutta 14

Ceny:

Technika dla kobiet 60 zł

1 lekcja 70 zł / lekcja

2-3 lekcje 65 zł / lekcja

4-5 lekcji 60 zł / lekcja

6 lekcji  330 zł

6 lekcji + technika 380 zł

Zwięzłe notki o nauczycielach:

RODRIGO zaczął tańczyć tango w wieku 16 lat. Początkowo występował w kilku trupach tanga scenicznego, z którymi dawał pokazy w Argentyne i zagranicą. W 2009 roku zaczął prowadzić regularne lekcje przed milongą „Bien Portena”. Rok później zaczął też uczyć w słynnej szkole Tango Brujo i był półfinalistą buenosaireńskiego Mundial de Tango. Jest członkiem Eksperymentalnej Trupy Tanga Artystycznego „Kambras”, z którą często występuje w prestiżowych teatrach w Buenos Aires i w Europie  (Niemcy, Austria, Francja, Szwajcaria).

MILA tańczy odkąd skończyła 5 lat (balet, folklor, jazz) W 2000 roku odkryła tango i od tego czasu nie przeżyła ponoć ani jednego dnia bez pójścia na milongę. W 2003 roku założyła własną szkołę tanga w Moskwie. W czasie pobytu w Buenos Aires w 2005 roku dawała pokazy z takimi słynnymi milongueros jak El Flaco Dany czy Jorge Firpo. Od tego czasu partnerowała wielu znakomitym tacerzom, takim jak Korey Island, Daniel Tuero, Luis Squicciarin, Andres Amarilla czy Ozgur Demir.

0 Odpowiedzi to “Rodrigo Fonti I Mila Vigdorova w Warszawie (8-9 i 17-19 czerwca)”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
Archiwum


%d blogerów lubi to: